Udostępnij

Kiedy zaczynałam się mocniej interesować tematem kotów, ich potrzeb czy zachowań, to uświadomiłam sobie, że mimo iż uważam się za kociarę, to wiem dość nie wiele…

Na szczęście w czasach gdy dostęp do internetu mamy w zasięgu dłoni, wiedzę na różne tematy mamy dostępną za pomocą kilku kliknięć.

Warto się inspirować od najlepszych, którzy już tę wiedzę mają i przekazują ją nam w bardzo wartościowy sposób.

Poniżej znajdziesz moją ulubioną 7- mkę, którą uważam za najlepsze w swoich kategoriach.

Lista jest przedstawiona alfabetycznie, bardzo Cię zachęcam do zajrzenia do każdej z tych osób, bo warto.

7 Świetnych Bloggerów Dla Kociarzy

Kocia Madka to blog, który prowadzą razem Paulina i Dawid. Jak sami mówią to pierwszy parentingowy blog o kotach. Chcą budować świadomość, kim jest kot i jak żyć z nim w zgodzie. Znajdziesz u nich fajne artykuły o kocim życiu, czy kociej zabawie, a także pomysły na zabawki DIY. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki pisze Paulina, dokładnie tłumaczy problem i wyjaśnia tak, że po przeczytaniu artykułu nie masz już żadnych wątpliwości 🙂

Ulubiony artykuł: Koniecznie przeczytaj “Czy kot musi polować? A może wystarczy zabawa?”. Dowiesz się z niego, o co właściwie chodzi z tym polowaniem? ? Trochę o popędzie łowieckim, a także jak jego niezaspokojenie wpływa na kota.

Koci Tata tutaj pisze dla nas Stachu. Niezwykły facet, który od kilku lat prowadzi dom tymczasowy dla kotów. Chce pokazać, że kociarz nie musi być synonimem braku męskości, czy ciepłą kluchą. ( W pełni się z tym zgadzam :)) Na jego blogu znajdziesz dużo informacji na temat jak dbać o kota, kwestie żywieniowe czy bezpieczeństwo.

Ulubiony artykuł: Jakiś czas temu szukałam informacji na temat jak bezpiecznie podróżować z kotem. Wtedy natrafiłam na artykuł Staszka “Jak przewozić kota – testy zderzeniowe transporterów, siedzisk oraz szelek”. Przyznam szczerze że dopiero po przeczytaniu tego wpisu uświadomiłam sobie, ile błędów popełniałam i jak ogromnie ważna jest to kwestia. Oprócz teorii znajdziesz tam filmiki, pokazujące co się dzieje z kotem, który jest źle zabezpieczony podczas podróży… To artykuł który po prostu trzeba przeczytać.

Blog Kotton prowadzi Marta, a jej głównym bohaterem jest kot Nikon. Jest to szczególnie idealne miejsce dla wielbicieli kotów rosyjskich, a także rodziców kocich jedynaków. Uwielbiam poczucie humoru Marty i podejście, że to my ustawiamy swoje życie pod kota, bo przecież on jest tu królem 🙂 Znajdziesz tu tematy od zabawy, przez kocie finanse, aż do “Jak być bardziej eko przy kocie?”. Zapraszam Cię do świata Marty i Nikona

Ulubiony artykuł: Przeczytaj “Dlaczego nie jesteś właścicielem swojego kota?” wpis krótki, ale oddaje w punkt odpowiedź na tytułowe pytanie 🙂

Kotuszkowo to blog, który prowadzi Berenika całym swoim sercem. Strona jest przepełniona artykułami o pielęgnacji kotów, wyboru odpowiedniego żwirku czy żywienia. Berenika pracowała w sklepie zoologicznym, a teraz prowadzi swój sklep, więc jej wiedza jest bardzo obszerna. Dla ciekawych kulis pracy w sklepie zoologicznym, ale nie tylko wywiad z autorką bloga 🙂 Zajrzyj na Kotuszkowo koniecznie, z pewnością znajdziesz tu temat, który Cię zainteresuje.

Ulubiony artykuł: O tym, że miseczki dla kota powinny być dość szerokie, dowiedziałam się stosunkowo nie dawno. Nie miałam pojęcia, że wpływa to na komfort jedzenia, ponieważ wibrysy mogą zahaczać o ścianki miski. W tym artykule temat miseczek jest opisany bardzo szeroko, zerknij, a z pewnością dowiesz się czegoś wartościowego.

Kolejną postacią wartą uwagi jest dietetyk zwierzęcy Marek Busza z Petslover. Żywienie zwierząt jest bardzo istotną kwestią mającą wpływ na jakość oraz długość życia naszego pupila. Marek na swoim blogu opisuje problemy żywieniowe, obala mity takie jak “Czy koty mogą pić mleko”, a także możesz się do niego zgłosić gdy masz poważniejszy problem i potrzebujesz konsultacji żywieniowej. Zachęcam mocno do zagłębienia się w te tematy, ponieważ często kierujemy się tym, co sugeruje weterynarz, który nie ma tak fachowej wiedzy w zakresie żywienia, jak właśnie zwierzęcy dietetyk.

Ulubiony artykuł: Z pozoru błahy temat odkłaczania kota, a jednak jak wgryziemy się w temat, to dopiero widać jak istotny. Zerknij do wpisu Marka “Odkłaczanie kota – skuteczne sposoby”. Warto wiedzieć jak do niego dochodzi, oraz jak temu choć trochę zapobiec.

Zakochałam się w blogu Magdy, Weterynarz też człowiek to miejsce, które odwiedzić po prostu TRZEBA! Przede wszystkim znajdziesz tutaj mnóstwo cennych informacji z pierwszej ręki, ponieważ od lekarza. Zerknij też proszę na ten wpis “Kim nie jest lekarz weterynarii?”, ponieważ w cudownie humorystyczny sposób, ale trafiający w punkt, Magda przedstawia jakie kompetencje ma weterynarz, a jakich nie.

Ulubiony artykuł: Koty, toksoplazmoza i ciąża to artykuł, który powinien trafić do jak największej ilości osób. Niestety informacje o toksoplazmozie i mity o tym, że nie wolno nawet głaskać kota, będąc w ciąży, nadal krążą i były również w mojej rodzinie. Dlatego zapoznaj się proszę z tym wpisem i prześlij go dalej w świat, bo może on uratować kota, który właśnie traci dom z powodu niewiedzy oraz ciąży.

Będąc w temacie żywienia nie może zabraknąć na mojej liście Kasi Kazimierskiej ze Zwierzęcego Punktu Widzenia. Kasia jest doktorantką w Pracowni Żywienia Zwierząt i Żywności na Uniwersytecie w Szczecinie, więc zdecydowanie warto czerpać od niej wiedzę w zakresie żywienia naszych zwierzaków. Pod lupę są brane wszelkie karmy gotowe, więc żadne fałszerstwa producentów nie ukryją się przed Kasią! ?

Ulubiony artykuł: Zazwyczaj koty nie mają problemu z apetytem, jednak jeśli zauważysz coś niepokojącego u swojego kota, to warto przyjrzeć się temu bliżej. Wpis na temat kota niejadka, pokazuje co robić w takiej sytuacji. Kasia krok po kroku pomoże Ci w tym problemie. Zajrzyj do niej 🙂

Podsumowanie

Tak przedstawia się lista osób, które podziwiam za to, co robią i mogę czerpać od nich wiedzę. Mam jednak pytanie do Ciebie.

Kto znalazłby się na Twojej liście Najlepszych Kocich Bloggerów?

Udostępnij